fakour
11 بهمن 1401 - 15:57

تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد سرویس

در این مطلب به مهمترین خرابی های لباسشویی می پردازیم و راه حل های خوبی برای آن ارائه می کنیم.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، خرابی و تعمیر لباسشویی یکی از مواردی است که بیشترین مشکلات را برای ما در خانه ایجاد می‌کند. ماشین لباسشویی یک اختراع عالی برای تمام مردم در همه جای دنیا است؛ زیرا نه تنها به تمیز کردن و مراقبت از لباس‌ها کمک می‌کند، بلکه مانع از صرف انرژی ما برای شستن لباس‌ها می‌شود. با این حال، سوال این است که هنگام خرابی ماشین لباسشویی چه کنیم؟

تنها یک روز بدون لباسشویی به ما نشان می‌دهد که چقدر به این وسایل نیاز داریم. علاوه بر این، خرابی ماشین‌های لباسشویی می‌تواند خطرناک باشد و باعث خسارات قابل توجهی شود که عمدتاً باعث آبگرفتگی آپارتمان‌ها می‌شود. تعمیر لباسشویی در مشهد نیز یک کار نیازمند متخصص است که نباید خودسرانه عمل کرد. در ادامه این مقاله می‌خواهیم به شایع‌ترین و مهمترین خرابی‌های لباسشویی بپردازیم و راه حل های خوبی برای آن عرضه کنیم.

خرابی‌های رایج ماشین لباسشویی

شایع‌ترین خرابی برای لباسشویی‌های مدرن مرتبط با آسیب دیدن تسمه لباسشویی در درام ماشین لباسشویی، پروگرامر، پمپ یا فیلتر آب است. ترموستات لباسشویی اغلب دچار نقص می‌شود، اگرچه در این مورد اغلب با انباشتن اشی بر روی لباسشویی خرابی لباسشویی تشدید می‌شود. برای تماس با مرکز تعمیر لباسشویی در مشهد ابتدا باید تخمینی از نوع خرابی داشته باشید.

چرا ماشین لباسشویی من می پرد؟

رایج‌ترین مشکل ماشین لباسشویی‌های مدرن، پرش لباسشویی حین کار است. علت این مشکل به تنظیم نامناسب پاها، تراز نامناسب یا عدم وجود پیچ های ایمنی، یاتاقان‌های آسیب دیده در انواع قدیمی ماشین لباسشویی یا صرفاً بارگذاری بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی است.

اگر مشکل لباسشویی شما با تعمیر یا تعویض این قطعات درست نشود، باید سراغ بلبرینگ‌های لباسشویی خود بروید. برای تعویض بلبرینگ یا تعمیر لباسشویی در مشهد باید از متخصص‌ها کمک بگیرید؛ زیرا این کار به مهارت و تخصص بالایی احتیاج دارد.

گاهی اوقات چندین ضربه گیر برای عدم پرش ماشین لباسشویی بر زیر لباسشویی نصب می‌شود. در صورتی که یکی از آنها سریع‌تر از بقیه فرسوده شود، ممکن است باعث شوک یا لرزش کل ماشین لباسشویی شود و حتی سبب حرکت خود ماشین لباسشویی نیز می‌شود.

تماس با مراکز تعمیر لباسشویی در مشهد برای زمانی که ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی‌کند

شایع‌ترین دلیل برای عدم تخلیه آب لباسشویی به خروج نشدن آب درام، گرفتگی فیلتر، رسوب روی پمپ تخلیه یا شلنگ تخلیه آسیب دیده و گرفته شده است. تعمیر و بازدید چنین عیوبی باید در منزل شما انجام شود تا راحت تر تعمیر شود.

در بسیاری از موارد، واشر به دلیل گرفتگی شیلنگ تخلیه یا به دلیل گیر کردن جسمی در پمپ تخلیه، تخلیه را متوقف می‌کند. گاهی فقط پمپ تخلیه معیوب است با تعویض یا تعمیر لباسشویی در مشهد به راحتی مشکل لباسشویی شما برطرف می‌شود.

چرا ماشین لباسشویی‌های مدرن آب نمی‌گیرد؟

داگر دبی متر یا هیدرواستات که مسئول سطح آب ماشین لباسشویی هستند، خراب شده باشد، لباسشویی شما آب نمی‌گیرد در نتیجه به بررسی نیاز دارد. تا زمانی که مشکل آب نگرفتن لباسشویی برطرف نشود، لباسشویی شروع به کار نمی‌کند. از این رو باید پمپ تخلیه لباسشویی را نیز چک کنید تا مطمئن شوید ماشین شما به درستی کار می‌کند یا خیر.

گاهی پیش می‌آید که شیر آب لباسشویی باز نکنید یا شیلنگ ورودی خم یا له شده باشد و یا حتی قطعی آب نیز مانع شروع کار لباسشویی می‌شود. قبل از تماس با با نیروهای تعمیر لباسشویی در مشهد این موارد را به درستی چک کنید.

مراجعه به مرکز تعمیر لباسشویی در مشهد برای زمانی که درام ماشین لباسشویی نمی چرخد

زمانی که ماشین لباسشویی نمی چرخد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از آنها آسیب بخش سیستم داخلی (برنامه نویسی لباسشویی) یا صرفاً بارگیری بیش از حد درام ماشین لباسشویی است. در مدل‌های قدیمی لباسشویی، ممکن است مشخص شود که مشکل خود موتور (برس های موتور فرسوده) یا یاتاقان آسیب دیده است. این مشکل را نباید دست کم گرفت و در اسرع وقت با تکنسین‌های تعمیر لباسشویی در مشهد تماس بگیرید.

اگر خود درام یک لحظه پس از شروع شستشو نچرخد، به این معنی است که تسمه داخلی لباسشویی، موتوری که آن را به حرکت در می‌آورد، کلاچ یا گیربکس متصل به درام درایو آسیب دیده است. هنگامی که ماشین لباسشویی اغلب بیش از حد بار می‌شود، ممکن است به مرور زمان آسیب ببیند، بنابراین مهم است که ماشین لباسشویی را به درستی و طبق دستورالعمل سازنده پر کنید.

هنگام نشتی ماشین لباسشویی چه کنیم؟

نشتی ماشین لباسشویی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. اکثر این مشکل نیاز به تعویض واشر یا فلنج های لاستیکی دارند که باید با باز شدن درب ماشین لباسشویی مشکل برطرف شود. گاهی برای مشکل نشتی آب ماشین لباسشویی به دلیل خروج شیلنگ‌های آبرسانی و یا شلنگ تخلیه باشد.

برای جلوگیری از بروز این مشکل باید از عدم رسوب بندی ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

چرا ماشین لباسشویی من روشن نمی‌شود؟

ممکن است این مشکل بی اهمیت به نظر برسد، اما اگر پس از چک کردن برق لباسشویی، باز هم شروع به کار نکرد باید به بررسی موارد زیر بپردازید:

ابتدا باید بررسی کنید که آیا کابل تأمین کننده ماشین لباسشویی آسیب دیده است یا خیر.

سپس خود سوکت یا فیوز / دوشاخه برق را چک نمائید. برای این کار ساده‌ترین راه این است که یک وسیله الکتریکی دیگر را به پریز وصل کنید و چک کنید. اگر باز هم کار نکرد، با یک برقکار تماس بگیرید. با این حال، اگر سوکت کار کند، ممکن است معلوم می‌شود که ماژول های الکترونیکی داخل ماشین لباسشویی دچار آبگرفتگی یا سوختگی شده است.

چک کنید که خازن‌های اتصال از کار افتاده اند، ولتاژ اضافی روی صفحه نمایش یا کنترل پنل وجود دارد، یا شاید فیوز خط وجود دارد یا نه.

گاهی فیوز خط به صورت خودکار ماشین لباسشویی را در صورت بروز مشکل برقی جدی خاموش می‌کند. اگر مدارها بیش از حد بار شوند، فیوز خط منفجر می‌شود. بروز این مشکلات بسیار جدی و خطرناک است. برای برطرف کردن این مشکلات نباید تنهایی دست به کار شوید. بهترین کار برای این زمان تماس با تکنسین‌های تعمیر لباسشویی در مشهد است.

چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نمی‌کند؟

زمانی که لباسشویی آب را گرم نمی‌کند، ممکن است مشکل از هیتر، هیدرواستات یا سنسور دمای بخاری باشد. تعویض ترموستات لباسشویی کار پیچیده و پرهزینه ای نیست و شایع‌ترین دلیل گرم نکردن آب است. با این حال نباید توسط افراد ناشی انجام شود.

هنگامی که سنسور دمای بخاری آسیب ببیند، اطلاعات به درستی به کنترل کننده منتقل نمی‌شود و ترموستات لباسشویی روشن نمی‌شود. هیدرواستات وظیفه اندازه گیری میزان آب در درام ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. در صورت آسیب دیدن این ماژول اطلاعات مناسبی در مورد میزان آب مخابره نمی‌شود و این بدان معناست که کنترلر ترموستات راه اندازی نشده و یا در زمان اشتباه راه اندازی می‌شود. هنگام مواجه شدن با این مشکل نباید وحشت کنید. با مراکز تعمیر لباسشویی در مشهد تماس بگیرید و در خواست نیرو کنید.

توجه: اگر با نمایندگی تعمیر لباسشویی در مشهد تماس گرفتید، پس از تعمیر ماشین لباسشویی از کار کردن حتمی لباسشویی مطمئن شوید تا بار دیگر نیاز به تماس با تکنسین نداشته باشید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010345