fakour
11 بهمن 1401 - 22:59

افزایش 400 تخت بیمارستانی خراسان جنوبی/ MRI در شهرهای فردوس و طبس نیز فعال می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از افزایش ۴۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی خراسان جنوبی خبر داد و گفت: سه دستگاه MRI در بیمارستان های استان وجود دارد و قرار است MRI شهرهای فردوس و طبس نیز نصب شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سیدمحمد موسوی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این واحد آموزش عالی در سال ۶۵ راه‌اندازی شد و امروزه با ۶۵ کد رشته و چهار هزار و ۱۲ دانشجو فعالیت دارد که ۱۲۸ دانشجوی تخصص و ۱۹۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجنددر رشته‌های داخلی، اطفال، بیهوشی، مغز و اعصاب، قلب و جراح عمومی دانشجو می‌پذیرد و به زودی در رشته‌های تخصصی عفونی، زنان و زایمان و پاتولوژی نیز دانشجو پذیرش می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه ایران یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌ها در حوزه بهداشت است، خاطرنشان کرد: طی یک سال اخیر ۱۶۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی وارد استان شده و بخشی تا پایان سال نصب و راه‌اندازی می‌شود.

موسوی میرزایی از افزایش ۴۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی خراسان جنوبی خبر داد و گفت: سه دستگاه MRI در بیمارستانهی دولتی شهرستانهای استان فعال است و بزودی دستگاه MRI در مراکز درمانی شهرهای فردوس و طبس نیز نصب می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه بیمارستان خوسف متذکر شد: در حالیکه امسال قرار بر این بود که پروژه جدید آغاز نشود اما به واسطه نیاز خراسان جنوبی در حوزه بهداست و درمان، پروژه بیمارستان زیرکوه شروع شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: در دو ماهه اخیر ۸۷ میلیارد تومان قول اعتبار برای پروژه‌های بهداشتی و درمانی گرفتیم که ۳۲ میلیارد تومان واریز شده است.

موسوی میرزائی خاطرنشان کرد: ۳۲۹ خانه بهداشت و ۱۰۳ مرکز جامع سلامت در خراسان جنوبی فعالیت دارد و در حال حاضر یک هزار و ۶۷۸ تخت بیمارستانی در ۱۵ بیمارستان دولتی پذیرش داریم که در مقایسه با آمار کشوری از سطح بالاتری برخوردار است.

وی افزود: تعداد ۸۵ پایگاه اورژانس جاده‌ای با ۱۰۵ آمبولانس در خراسان جنوبی مشغول خدمت رسانی به شهروندان می‌باشد.

پایان پیام/۶۹۰۱۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1011416